Copyright 2020 - Římskokatolická farnost Konice

Pravidla, která platí pro účastníky bohoslužeb:

(dle nařízení vlády z dne 24. 4.)

• Bohoslužby se v stejný čas účastní nejvýše 15 osob.
  • V bohoslužebném prostoru (kostele, sboru apod.) musí lidé dodržovat minimální rozestupy dva metry mezi účastníky bohoslužeb (s výjimkou členů v rámci jedné rodiny nebo jinak propojených osob), což s sebou přináší omezení počtu účastníků bohoslužeb.
  • Účastníci si před vstupem do bohoslužebného prostoru povinně vydesinfikují ruce.
  • Všichni účastníci bohoslužeb mají roušku vyjma okamžiku přijetí Eucharistie
  • Vynechává se pozdravení pokoje a žehnání se svěcenou vodou a obdobné obřady
  • I kněz a asistence bude dodržovat svá pravidla
  • Je omezen přístup věřících do dalších míst v kostele mimo hlavní bohoslužebný prostor.
  • Obdobná pravidla platí pro svatby a křty.
  • Po bohoslužbách bude třeba důkladné údržby a čistě kostela (desinfekce klik, lavic apod.) – Jistě se zapojí i dobrovolníci.
  • Kostely mimo bohoslužeb zůstávají otevřené, jak jsme zvyklí (chodbička, po mříž) pro osobní modlitbu a individuální duchovní péči.
  • Až do odvolání je zrušen veškerý další program ve farnostech/sborech, který vyžaduje shromažďování lidí.