Copyright 2020 - Římskokatolická farnost Konice

Aktuality

Učinil jsi měsíc k určování času... Přivádíš tmu, NOC se snese... Slunce vychází... Člověk vyjde za svou prací. více...

Žalm 104,19-23

noc kostelu 2020banner

Kostel Narození Panny Marie v Konici
  • 17:00 - 18:00   Mše svatá
  • 18:00 - 22:00   Individuální prohlídka lodě kostela
    • Prezentace fotografií ze života farnosti v kapli Bolestné Panny Marie.
    • Prohlídku kostela doplní krásným zvukem varhan naši varhaníci.
  • 18:00 - 22:00   Individuální prohlídka krypty pod kostelem (vstup ze dvora fary)
  • 18:00 - 20:00   Individuální prohlídka věže kostela
  • Pocelou dobu trvání programu bude v přízemí na faře (vstup ze dvora) výstava k jubilejnímu roku sv Jana Sarkandera a ochutnávka mešních vín.

noc kostelu 2020banner jesenec

Kostel sv. Libora v Jesenci

• 18:00 - 19:00   Mše svatá
  • 19:00 - 22:00   Individuální prohlídka lodě kostela
    • Ochutnávka mešních vín
    • Prezentace fotografií ze života farnosti

čteno při nedělních bohoslužbách o Slavnosti Nejsvětější Trojice

ico sm pdf Pastýřský list o. arcibiskupa Jana Graubnera na Slavnost Nejsvětější Trojice

Farní tábor Konice nabízí volná místa pro děti ve věku 6-11 let. Tábor se uskuteční 8. - 15. 8. 2020 na faře v Sobotíně. Cena tábora je 2000 Kč. Bližší informace a přihlášky u hlavního vedoucího Jiřího Burgeta, tel.: 732 649 575,

Den modliteb za pronásledované křesťany připadá na 6. neděli velikonoční. Otec arcibiskup Jan Graubner přípomíná ve svém pastýřském listu, abychom v modlitbách mysleli na pronásledované křesťany. Odkazuje se i na dopis národní ředitelky CSI ČS (české sekce organizace Mezinárodní křesťanská solidarita):

ico sm pdf Pastýřský list k 6. neděli velikonoční

ico sm pdf Dopis CSI ČS

Čtení o sv. Janu Sarkandrovi a k tomu modlitby jsou využívány ve farních kostelech při májových pobožnostech. Možno vytisknout a používat i v kaplích, nebo při „soukromých“ májových pobožnostech v domácnosti - zvláště vzhledem k aktuální epidemiologické situaci.

ico sm pdf Májová čtení v roce 2020 - Svatý Jan Sarkander (k 400. výročí jeho mučednické smrti)

Současná epidemie ochromila náš život, ale také upoutala naši pozornost, a tak si téměř nevšímáme mimořádného sucha a hrozící neúrody, píše arcibiskup Jan Graubner kněžím své arcidiecéze – a jejich prostřednictvím také všem věřícím – před dnešním svátkem sv. Marka.

„Naši předkové slavívali jarní prosebné dny s posty a procesím do polí, kdy prosili za příhodný déšť a požehnanou úrodu. I když nemůžeme konat prosebná procesí, vyjděte si, prosím, do polí sami na procházku a modlete se cestou,“ píše olomoucký arcibiskup kněžím a dodává: „K podobným soukromým vycházkám s modlitbou vyzvěte i své farníky.“

ico sm pdf Prosby za déšť - modlitby, písně, litanie (vhodné k tisku)

Prosby za déšť - modlitby, písně, litanie (online forma)

Drazí bratři a sestry,

blíží se květen – čas, kdy Boží lid zvláště silně projevuje lásku a úctu Panně Marii. V tomto měsíci se tradičně modlíme doma s rodinou růženec. Omezení kvůli pandemii nás „nutí“ docenit tento rodinný rozměr také z hlediska duchovního.

Pravidla, která platí pro účastníky bohoslužeb:

(dle nařízení vlády z dne 24. 4.)

• Bohoslužby se v stejný čas účastní nejvýše 15 osob.
  • V bohoslužebném prostoru (kostele, sboru apod.) musí lidé dodržovat minimální rozestupy dva metry mezi účastníky bohoslužeb (s výjimkou členů v rámci jedné rodiny nebo jinak propojených osob), což s sebou přináší omezení počtu účastníků bohoslužeb.
  • Účastníci si před vstupem do bohoslužebného prostoru povinně vydesinfikují ruce.
  • Všichni účastníci bohoslužeb mají roušku vyjma okamžiku přijetí Eucharistie
  • Vynechává se pozdravení pokoje a žehnání se svěcenou vodou a obdobné obřady
  • I kněz a asistence bude dodržovat svá pravidla
  • Je omezen přístup věřících do dalších míst v kostele mimo hlavní bohoslužebný prostor.
  • Obdobná pravidla platí pro svatby a křty.
  • Po bohoslužbách bude třeba důkladné údržby a čistě kostela (desinfekce klik, lavic apod.) – Jistě se zapojí i dobrovolníci.
  • Kostely mimo bohoslužeb zůstávají otevřené, jak jsme zvyklí (chodbička, po mříž) pro osobní modlitbu a individuální duchovní péči.
  • Až do odvolání je zrušen veškerý další program ve farnostech/sborech, který vyžaduje shromažďování lidí.