Copyright 2022 - Římskokatolická farnost Konice

30. 9. 2022, 19:00, fara Ptení, viz plakát:

2022 09 exit smysl zivota TN

„Stojí před námi společný úkol: modlitbou provázet proces jmenování nového olomouckého arcibiskupa,“ vybízí všechny věřící arcidiecéze její současný administrátor, biskup Josef Nuzík.

Upozorňuje rovněž, že je možné využít i příslušné bohoslužebné texty Českého misálu (oddíl Texty pro mše a modlitby za různé potřeby – Za církev – Za dobrou volbu papeže nebo biskupa).

K modlitbě můžete využít také text uvedený níže v textové podobě i ve formě plakátu.

Bože, Dobrý pastýři,
svěřujeme ti jmenování nového olomouckého arcibiskupa a prosíme:
veď svým Duchem mysl Svatého otce i všech, kdo nesou za tuto volbu odpovědnost.
Dej nám takového arcibiskupa, který bude tvým obětavým a věrným služebníkem
a bude usilovat o to, co se ti líbí a co je k prospěchu Božího lidu i celé církve.
Prosíme o to skrze Krista, našeho Pána. Amen

Plakát - Modlitba za nového arcibiskupa

Podpořte stavbu kláštera při nakupování na internetu.

Více informací - viz plakát:

ico sm pdf Plakát: Podpora výstavby kláštera Sester bosých karmelitek

Zámek Konice, 9. září 2022, 18:00

Více info - viz plakát:

2022 09 beneficni koncert TN

21. srpna 2022, další informace na plakátu:

Plakát - pouť Bohuslavice

2022 08 csm hradec k 2022

Pro podrobnější info => klik na obrázek:

2022 07 pout jesenec web TN

Drazí přátelé, když jsem před 30 lety přijímal úřad olomouckého arcibiskupa, řekl jsem tehdy v nástupní homilii:

Slavíme mši svatou za církev, za místní církev této diecéze, která dostala nového biskupa. My nejen prosíme za církev, my ji prožíváme. Shromážděni v této starobylé katedrále zakoušíme radost společenství bratří a sester spojených v Ježíšově jménu. V srdci mi znějí slova svatého Petra: „Vy jste rod vyvolený, královské kněžstvo, národ svatý, lid patřící Bohu jako vlastnictví“; nebo Pavla: „Jste Boží chrám a bydlí ve vás Boží duch“; nebo svatého Jana ve Zjevení: „Pojď, ukážu ti nevěstu, choť Beránkovou... a ukázal mi svaté město... jak sestupuje z nebe od Boha a září Boží vznešeností.“ Zažívat radost z církve znamená zažívat radost z Boha přítomného v církvi, v našem společenství, v nás samých.

Římskokatolická farnost Konice,

farář: P. ThLic. František Urban, Th.D.

tel.: 605 493 581, 731 625 750

bank. spojení: 1500396309/0800